NieuweNonnendaalseweg265Konings53-08-29

< Back | Index | Next >

NieuweNonnendaalseweg265Konings53-08-29.jpg

Nieuwe Nonnendaalseweg 265, Konings (hoek Molenweg)

fotovergelijking vroeger en nu

Weet u wellicht meer te vertellen over de hier getoonde foto of kent u een leuke anecdote?
REAGEER, we plaatsen uw reactie graag op deze pagina.

Reactie 1:

Cor van den Hoff Kingston Tasmania Australia: het gebouwtje met de drie ramen aan de rechtse kant was een delfts blauw keramiek fabriekje.

Reactie 2:

Henk Pierlo, 22-08-2017: de naam van dat fabriekje was 'Oud Delft'.
Reactie 3:

Rob Essers, 23-08-2017: Het "gebouwtje met de drie ramen" (zie Street View 2016) maakte deel uit van het nog bestaande hoekpand ernaast. De fabriek stond rechts van het gebouwtje op de plaats van Fuchsiastraat 12 t/m 84 (bouwjaar 2005). Ik betwijfel of het gebouwtje ooit deel uitgemaakt heeft van de aardewerkfabriek "Oud Delft".

De pottenbakkerij verhuisde in 1950 van Graafseweg 144 naar Nieuwe Nonnendaalseweg 253/255 (vanaf 1953: Molenweg 1). Op deze plaats had de Cacao- en Chocoladefabriek Bensdorp & Co. in 1915 een cacaofabriek gesticht. In de periode 1920-1927 behoorde het fabriekspand toe aan de Cacao-, Chocolade en Suikerwerkfabriek N.V. Atranta; zie cacaoblik. In 1927 werd het pand in gebruik genomen door de Hollandse Snelfoto-Apparaten en Platenfabriek Gala. Het adres Nieuwe Nonnendaalscheweg 261/263 werd op 16 december 1930 gewijzigd in Nieuwe Nonnendaalscheweg 253/255.
Reactie 4:

Wil Struike, 23-08-2017: In de winkel links was een apotheek.
Reactie 5:

Rob Essers, 23-08-2017: Het adres van de de winkel links is Nieuwe Nonnendaalseweg 263. Apotheek Binnendijk zat een hoek verder op het adres Tweede Oude Heselaan 207.

Op de Luchtfoto van de wijk Wolfskuil met op de voorgrond de Wolfkuilseweg (Datering: 1949) is het pand van de voormalige cacaofabriek te zien. Op archieffoto RAN F26951 (Datering: 25/9/1944) is hetzelfde fabriekspand zichtbaar. Potterie "Oud Delft" verhuisde pas in 1950 naar dit pand.


detail van een luchtfoto uit 1949 (bron: RAN GN1208 - A)

Reactie 6:

Ben Wolf, 28-11-2021: Eind 1960 begin 1970 heeft er een friteszaak van Konings gezeten. Ik heb daar nog gewerkt als bijbaantje.
Reactie 7:

Hans Elvers, 29-11-2021: Rond 1973/1974 is het een Bistro geworden. Henk Benschop was toen de eigenaar en woonde boven de bistro. Ik ben er in die jaren vaak geweest om te helpen, met name op zondagmiddag, zodat Henk dan kon gaan stappen.
Reactie 8:

Frans Wilbers, 05-12-2022: Mijn moeder Annie Poen (Siebengewald) was hier 'in betrekking' in 1948. De kinderen van Konings heetten Jopie en Corry. Ook zou er een Kareltje als knecht gewerkt hebben en een Bebby! Ik heb er foto's van.
Reactie 9:

Jan Jansen, 06-08-2023: Even een toelichting op de vorige reactie, Karel was de jongste zoon van de familie Konings. Ongeveer van mijn leeftijd, ik denk geboren in 1945.
Wat betreft Oud Delft, daar heb ik in 1960/61 twee weken vakantie werk gedaan bij Meneer Elshout. Ik herinner me een flinke ruimte waar zeker een tiental mensen bezig waren het aardewerk te beschilderen. Mijn taak was o.a. het vullen van de oven. Houten planken waarop het aardewerk stond, moesten geschoven worden op rekken in de oven. Ik droeg een speciaal pak, nodig omdat de oven tussen het leeghalen en het vullen, nog behoorlijk veel hitte uitstraalde. Op de site Capriolus.nl staat een interessante beschrijving van Oud Delft, ook met de initialen van de schilders, die achterop het voorwerp staan. Ook staat daar vermeld dat Oud Delft vanaf 1958 exporteerde naar Amerika, naar Colonial Williamsburg. Ik weet toevallig nog wat daar heel veel naar toe ging: tegeltjes voor op het toilet met de tekst 'Use me well and keep me clean, i'll never tell what i have seen'
Reactie 10:

Jan Knijf, 07-08-2023: Oud Delft is daar wel geweest op dat adres, ik heb daar veel kisten met aardewerk geladen voor export met vrachtauto van Marbe-Gelco.
REAGEER:

Uw aanvullingen of opmerkingen zijn welkom!
Met dit formulier kunt u (nog) geen foto's versturen. Gebruik daarvoor uw e-mailprogramma.
Opmaak kan wel, bv <b>Vet</b> of <i>cursief</i> geeft Vet of cursief.